Máte problémy s nafukovaním vrecka? Plyny vo vrecku, nafukovanie a zväčšovanie jeho objemu môžu spôsobiť odliepanie vrecka

Nafukovanie vrecka vzniká plynmi, ktoré unikajú zo stómie, hromadia sa a nemajú možnosť odchádzať cez filter. Následkom je zvyšujúci sa tlak vo vrecku a jeho odliepanie. Pozrite odporúčania nižšie.

Odporúčania

  • Zvážte častejšiu výmeni vrecka (2x denne). Prípadne použite 1-dielny systém. 2-dielne vrecko ľahšie vymeníte. Navyše, 2-dielne vrecko môžete odopnúť od podložky, plyny vypustiť a opäť pripnúť.
  • Prípadne zvážte používanie výpustných vreciek. Výpust (ktorý je diskrétny a keď je uzavretý nie je viditeľný) umožňuje vypustiť plyny keď je vrecko nafúknuté.
  • Upravte si stravu a vyhýbajte sa jedlám, ktoré spôsobujú zvýšenú plynatosť. Čítajte viac tu.
Jednodielne uzavreté vrecko - kontrola filtra​
Prehrať video

Dôležité!

Ak máte akékoľvek obavy – napríklad kožné problémy alebo otázky o používaní nových pomôcok, mali by ste sa vždy poradiť so zdravotnou sestrou.

Prihláste sa do Coloplast Kontakt už dnes!

Zapojiť sa do programu je jednoduché

Napíšte nám na email info@coloplast.sk, alebo nám zavolajte na 0800 159 159. Služby Coloplast Kontakt už využilo viac ako 20 tisíc ľudí s intímnymi zdravotnými problémami. Staňte sa aj vy jedným z nich! Tešíme sa, že vás skoro privítame v programe Coloplast Kontakt!