Steny vrecka sa lepia k sebe?

Zlepenia stien vrecka k sebe je dôsledkom prítomnosti podtlaku vo vrecku, keď sa vrecko prilepí ku stómii a výlučky nemôžu odchádzať do vrecka. Lubrikovanie vnútorných stien vrecka umožní výlučkom padať na dno vrecka. Pozrite odporúčania nižšie.

Odporúčania

Lubrikačný deodorant Brava®

  • Neutralizuje zápach a má lubrikačný účinok. Steny vrecka zostanú klzké a výlučky padajú na spodok vrecka, nezachytávajú sa okolo stómie.
  • Nastriekajte potrebné množstvo lubrikačného deodorantu do vrecka a rukami pošúchajte steny vrecka o seba, aby sa správne rozptýlil.

Kód poisťovne: F94276, 1 kus mesačne

  • Nalepte na filter nálepku, ktorú nájdete v balení. Toto zablokuje filter. Na druhej strane filter bude znefunkčnený a vrecko sa môže nafukovať. Po krátkom čase nálepku odstráňte a filter odblokujte.
  • Fúknite do nového vrecka, aby sa vrecko roztiahlo.

Videonávody

Prehrať video
Jednodielne uzavreté vrecko - kontrola filtra​

Videonávody pre podporné prostriedky

Prehrať video
Lubrikačný deodorant Brava®

Dôležité!

Ak máte akékoľvek obavy – napríklad kožné problémy alebo otázky o používaní nových pomôcok, mali by ste sa vždy poradiť so zdravotnou sestrou.

Prihláste sa do Coloplast Kontakt už dnes!

Zapojiť sa do programu je jednoduché

Napíšte nám na email info@coloplast.sk, alebo nám zavolajte na 0800 159 159. Služby Coloplast Kontakt už využilo viac ako 20 tisíc ľudí s intímnymi zdravotnými problémami. Staňte sa aj vy jedným z nich! Tešíme sa, že vás skoro privítame v programe Coloplast Kontakt!